Přihláška Výsledky

Lipno Sport Fest: devět dní netradiční zábavy!

„Letošní program je skutečně velmi pestrý. V devíti dnech se mohou lidé účastnit 59 akcí, z toho je pět závodů nebo mistroství republiky, 47 sportovních kurzů nebo testování sportovního vybavení a sedm kulturních pořadů,“ shrnula Eva Černíková, manažerka společnosti Lipensko, která akci na Lipně pořádá.

Návštěvníci Lipna se budou moci například účastnit kurzů in-line bruslení, lukostřelby či windsurfingu, budou si moci zaběhat, objet Lipno na kole či si vyzkoušet moderní plavidlo – tzv. paddleboard. Kurzy povedou zkušení lektoři.

„Stála jsem u zrodu tohoto festivalu před třemi lety a mám velkou radost nejen z toho, jak se rozrostl, ale hlavně z toho, že učí lidi sportovat, pohybovat se, nebo se ve sportu zdokonalovat. To vše pod dohledem zkušených lektorů a navíc zábavnou formou,“ sdělila olympijská vítězka Kateřina Neumannová, která bude opět v době festivalu v Lipně nad Vltavou. Návštěvníci ji tak mohou tady potkat buď při nějaké akci, nebo jak například běhá po zdejších trasách.

Lyžujeme v létě a výběhy na stezku

Zřejmě největšími taháky kromě výuky na in – line bruslích a běžeckých lekcí se letos stanou noční výběh na osvětlenou Stezku korunami stromů za doprovodu bubeníků skupiny Bummmbuk, Salomon trail running cup také s výběhem na Stezku a hodinová ochutnávka zimy, kterou si připravili instruktoři lipenské lyžařské školy Skischool Lipno a nazvali ji Lyžujeme v létě.

„Na Stezku se poběží ve čtvrtek v 21 hodin a lekce lyžování v srpnu se uskuteční v pondělí, čtvrtek a pátek vždy od 13 hodin. Jedno ze stanovišť je jízda na lyžích. Velmi oblíbený Salomon trail cup pak startuje v neděli 24. srpna. Délka trati je 21 kilometrů s celkovým převýšením 1200 metrů,“ dodala Černíková.

Festivalu se účastní rodiny s dětmi, jednotlivci i senioři. Letos opět přijedou také handicapovaní sportovci, pro které je Lipno ideálním místem k odpočinku i tréninku. „Spolupracujeme velmi úzce s nevidomými sportovci ze sdružení Jeden na jednoho. Letos opět přijedou a účastní se závodů na dračích lodích a výuky na paddelboardech. Samozřejmě, že jsou vítáni i další. V Marině například bude umístěný stánek se speciálními vozíky pro sport,“ uvedl Martin Dvořák.

Skvělá a neopakovatelní laserová show

Na sportovní aktivity bude vždy v odpoledních a večerních hodinách navazovat kulturní program, v podobě dětských divadelních představení nebo i večerních koncertů. „Například v sobotu 23. 8. vystoupí Sisa Fehérová a Pitch Bender a v pátek 29. srpna bude živý koncert pro živé děti Pískomil se vrací a po něm bude následovat DASHA a Pajky Pajk Quartet. Večer pak zakončí bombastická laserová a projekční show na největší vodní stěnu v Evropě, která má v ideálních podmínkách výšku 20m a šířku 50m.,“ poznamenal ke kulturnímu programu Jiří Grauer.


© 2014 SportGroup.cz / Webhosting by Yourhosting.cz / CMS by YourEditor

Home | Aktuality | Místo konání | Volný čas | Program | Ubytování | Partneři | Kontakt | Media | Galerie